Az alapítványról

A Lakos Alapítvány névadója az 1969-ben elhunyt Lakos Endre katolikus pap, aki az 1950-es évek végétől magyar egyetemi lelkészként szolgált Bécsben. Tiszteletére hozták létre egykori diákjai 1999-ben a róla elnevezett alapítványt. Az adományokból eleinte Kárpát-medencei fiatalok magyarországi tanulmányait, majd pedig Böjte Csaba Testvér dévai Szt. Ferenc Alapítványát támogattuk. Jelenleg több alprogramot működtetünk: Kárpátaljai Ösztöndíj program, Csaba Testvér "árvái", KMÉM csoport tevékenységének támogatása.

A Kárpátaljai Ösztöndíjprogram: A 2010-es évtől először öt, majd hat Kárpátalján tanuló egyetemistának adtunk ösztöndíjat. Majd minden évben bővíteni tudtuk az ösztöndíjasok számát. A legutóbbi 2017/18-as tavaszi szemeszterre 12 ösztöndíjat tudtunk odaítélni.

Az ösztöndíj - 150,- Euro szemeszterenként.

Ösztöndíjasaink pályázati anyagainak előkészítését a Munkácson élő, ezért a helyi viszonyokat jól ismerő középiskolai tanár kollégánk végzi. A végleges döntést azonban Bécsben hozzuk meg.

A weboldalt készítette a Lakosalap. Minden jog fenntartva!
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el